Bieżące wydarzenia w naszej parafii.

2016-05-02

 

Galeria zdjęć z Nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego : LINK

 

2016-04-28

 

Galeria zdjęć z Misji Świętych : LINK

 

2016-04-24 

NAWIEDZENIE OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO W PARAFII ŚW. JÓZEFA W BIELSKU – BIAŁEJ W DNIACH 28 -29 KWIETNIA 2016 W ROKU JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA :LINK

2016-04-18

 

Galeria zdjęć z inauguracji Misji Świętych : LINK

 

2016-04-16

W naszej parafii rozpoczynamy Jubileuszowe Misje Święte.

Serdecznie witamy Misjonarzy Świętej Rodziny; ojców; Bogusława Jaworowskiego wraz z współbratem, którzy pełni mocy Ducha Świętego przybyli do nas jedynie w tym celu, aby przez te wyjątkowe dni  ukazywać nam niepojętą głębię miłosierdzia Bożego i przygotują nas do nawiedzenia pielgrzymującego po naszej diecezji obrazu Miłosiernego Jezusa.

Zapraszam Was wszystkich!
Niektórzy z Was są zmęczeni życiem. Codzienne troski, choroby, grzeszna przeszłość stała się ciężarem nie do uniesienia. Do tego męczą nas pokusy i wątpliwości  przeciw wierze.

 Chcemy doświadczyć miłości Boga, poczuć się, jak Jego ukochane dzieci !
Ufamy, że podczas rekolekcji będziemy w stanie  odpowiedzieć sobie na ważne pytania dotyczące życia.  Istnieje tylko jeden warunek:  Musimy  być obecni.  Potraktujmy ten czas szczególnie. 

 Niechaj nie zabraknie nikogo!

 Niech przyjdą Ci którzy są blisko Boga, i Ci, którzy od wielu lat nie byli w kościele.

Niech przyjdą Ci, którzy mają przeszkody i nie mogą przystępować do Sakramentów, i Ci, którzy są przekonani, że Bóg już nie może im przebaczyć grzechów.

Niech przyjdą Ci, którzy uważają, że kochają Boga, ale nie jest im potrzebny Kościół.
Módlmy  się do Ducha Świętego o dobre owoce tych Misji.  Módlmy  się, aby ojcowie misjonarze byli w stanie wypowiedzieć tajemnicę miłosierdzia Boga, który dokonał odkupienia człowieka przez miłość.

Bądźmy obecni, bo czas jest szczególny i już nigdy się nie powtórzy.

 

2016-04-10 

Telegram przed Misjami Parafialnymi 16.04. – 24.04. 2016     

PARAFIA ŚW. JÓZEFA

na ZŁOTYCH ŁANACH

w BIELSKU - BIAŁEJ

Czcigodny Księże Proboszczu, drodzy Współbracia Kapłani, ukochani Parafianie; Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

Pragnę skierować do Was te kilka słów zachęty odnośnie Misji Świętych, które będziemy przeżywali w naszej parafii od najbliżej soboty, 16 kwietnia br.

Misje Święte, to wydarzenie największej rangi w duchowym życiu Parafii. Przeprowadza się je raz na dekadę, czyli raz na 10 lat, a niejednokrotnie i rzadziej. Mają one swoją określoną strukturę i program. Z zasady żyją własnym życiem, kierując się swoimi prawami. Ich zakres i znacznie są znacznie większe niż rekolekcji. Rekolekcje z reguły przygotowują człowieka do głębszego przeżycia jakiegoś wydarzenia religijnego np. świąt, odpustu, lub przyjęcia sakramentów świętych.

Jakże inne głębsze jest oddziaływanie Misji Świętych. Już samo przygotowanie rozpoczęte kilka miesięcy przed Misjami powinno uświadomić ich duchowe znaczenie dla życia człowieka i wspólnoty, w której żyje i w której doświadcza swojej religijności.

Ze swojej strony jako Misjonarze Świętej Rodziny włączyliśmy Was w nasze modlitwy zakonne. W intencji Waszj Parafii i Waszych rodzi odprawianych jest także wiele Mszy Świętych. Przez cały miesiąc listopad modliliśmy się za waszych zmarłych parafian, a przez cały Maj codziennie odprawialiśmy Mszę Świetą w intencji Żywych członków Waszych rodzin.  Na każdą Mszę Świętą zapraszamy waszych Aniołów Stróżów, by zebrali dobro z Waszych rodzin i złożyli na ołtarzu. Modlimy się prosząc Pana Boga, by Wasi zmarli przodkowie wspomagali nas w odnowieniu wiary w waszych rodzinach, wielu z nich to święci i błogosławieni. Ponadto w wygłoszonych naukach :

  -  Zachęcaliśmy  do postu i modlitwy w intencji Misji Św.

   - Prosiliśmy o odmawianie  modlitwy.

   - Grupy modlitewne zachęcaliśmy do intensywniejszej modlitwy w intencji Misji Św. /żywy różaniec, młodzież, dzieci/

  - Chorych prosiliśmy o ofiarowanie cierpienia w intencji  Misji Św.

 - Dzieci zachęcaliśmy do zbierania dobrych uczynków - jako duchowego daru    na Misje Św. /miały  wypisywać je  na zrobionym z papieru sercu, które w czasie Misji Św. przyniosą w darze ołtarza/.

 - Prosiliśmy rodziny by modliły się o przerwanie zła/alkoholizmu, narkomanii, pornografii, przekleństwa, hazardu.../

Dobre przygotowanie jest gwarancją, że Misje wycisną trwały ślad w sercach wiernych. Od dobrego przygotowania zależy bardzo wiele. W czasie Misji mogą dziać się rzeczy wielkie, nawet cuda, a może wszystko przejść bez odzewu.

Drodzy przyjaciele wydaje się, że te cuda potrzebne są zwłaszcza dzisiaj.  By one mogły się dokonać potrzebne są Misje Święte, które mają zrewidować wiarę w człowieku i mają na nowo osadzić go na fundamencie wiary. W czasie Misji Świętych wierni mają znaleźć odpowiedź na pytania jaka jest ich wiara? Jaki obraz Boga noszą w sercu. Czy wierzą że Bóg przemówił do człowieka objawiając ludzkości Siebie Samego i swoją tajemnicę? Jest to konieczne ze względu za zamieszanie wokół pojęcia Boga i wiary, gdyż na skutek błędnych poglądów i fałszywych interpretacji, nawet wybrani chrześcijanie katolicy, zostają zwiedzeni ulegając destrukcyjnym wpływom. Ludzie coraz częściej cofają się w wierze do czasu sprzed objawienia i zaczynają wierzyć po swojemu, negują przykazania, inne  traktują wybiórczo. W parlamentach świata przegłosowują i usuwają prawa Boże, wprowadzając na ich miejsce prawa bezbożne. Jest to całkowicie sprzeczne z Objawieniem Bożym i może ściągnąć na cale narody nie błogosławieństwo a przekleństwo.

Żyjąc w tym chorym świecie, musimy na nowo przeżyć doświadczenie prawdziwej chrześcijańskiej wiary i uświadomić sobie, że My, Chrześcijanie Katolicy, wierzymy nie tylko w Boga, ale że przyjęliśmy za prawdę, iż Bóg przemówił do człowieka i My zawierzyliśmy Jego Słowom. Że w świetle wiary dał nam zrozumienie Swojej Tajemnicy, świata i sensu ludzkiego życia, cierpienia i śmierci, problemu zła i grzechu. To On, Stwórca wszystkiego, rozpostarł przed nami wspaniałą perspektywę życia wiecznego zapraszając nas do Swojego Królestwa. Jest to perspektywa życia, które już nigdy nie będzie miało końca. To ten Bóg przemówił do nas ostatecznie przez Swojego Syna, który z wysokości Krzyża wyznał ludzkości miłość do końca. Moc tego krzyża włożył w ręce swoich uczniów, którym zagwarantował, ze jeśli uwierzą to w jego imię, to całe piekło będzie im posłuszne. I właśnie o tej wierze będziemy mówili i tą wiarę będziemy odnawiali w czasie Misji Świętych w naszej parafii. Prawdziwa bowiem wiara, jest ukazywaniem nieskończonego Miłosierdzia Bożego i doświadczeniem niezmierzonych bogactw Ducha Świętego w Którego Mocy głosimy prawdę o Bogu i człowieku, dając wiernym nadzieję życia wiecznego.

W oczekiwaniu na Misje Święte wszystko składam w serce Niepokalanej i Świetno Józefa. 

Święta Rodzino z Nazaretu –

      Jezu, Maryjo, Józefie oświecajcie nas, dopomagajcie nam i ratujcie nas.

Z modlitwą

Ks. Bogusław Jaworowski

Misjonarz Świętej Rodziny                                                                                       Poznań, 2.04.2016 r.

 

PROGRAM MISJI ŚWIĘTYCH  - LINK

 

*************************************************************************************

2016-04-02

TRIDUUM PASCHALNE 2016 -  GALERIA ZDJĘĆ

*************************************************************************************

2016-03-26

WIELKANOC 2016

       *************************************************************************************

2016-03-20

Uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa w naszej parafii - GALERIA ZDJĘĆ


************************************************************************************* 

2016-03-14

1.  Uroczystości odpustowe ku czci św. Józefa w naszej parafii, w sobotę 19-III uświetni Chór             św. Józefa z Zabrzega. Zapraszamy do kościoła na godz. 17:15, aby wziąć udział w koncercie ku czci     św. Józefa.

2.   W sobotę 19-III w dzień odpustu parafialnego kancelaria parafialna nie będzie czynna.

     W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do W. Środy to jest do 23 marca.

 

*************************************************************************************

Kurs Nowe Życie 

W naszej parafii w dniach 18-20 marzec 2016 r (piąt-niedz) odbędzie się kurs „Nowe Życie” dotyczący podstaw naszej Wiary. Organizuje go wspólnota „Galilea”, która prowadzi też w naszej wspólnocie „Wieczory chwały”. Kurs jest skierowany do małżeństw oraz do wszystkich wierzących, Więcej informacji można uzyskać na naszej parafialnej stronie internetowej oraz  na ulotkach, które są wyłożone w kościele. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Zapisy w zakrystii oraz przez stronę internetową bielsko.galilea.pl